Co powinieneś wiedzieć o przeprowadzkach?
Dom

Co powinieneś wiedzieć o przeprowadzkach?

Przeprowadzki, temat niezwykle popularny, co uciążliwy. Ale zawsze musi taki być? Wszystko, jak i w tym przypadku zależy od naszej organizacji, umiejętności zadysponowania czasem, jak również nie stwarzania wokół tego zbędnego chaosu. Przy planowaniu przeprowadzki warto rozejrzeć się za odpowiednia firmą, która taka pomoc oferuje. Na rynku jest wiele firmy zajmujących się przeprowadzkami, natomiast nie każda firma jest dokładna i ostrożna w przewożeniu naszego dorobku.

Mając świadomość także, iż nie każdego stać na wynajmowanie firmy od przeprowadzek, chcielibyśmy przedstawić Wam kilka pomysłów jak dobrze zorganizować i zabezpieczyć nasza przeprowadzkę, aby nie wiązało się to ze złymi wspomnieniami.

Uwagi ogólne

Przeprowadzka jest idealnym pretekstem, aby zrobić porządki. Trzeba pamiętać, że nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba po prostu uwierzyć, że jest to możliwe do zrobienia. Przed rozpoczęciem pakowania rzeczy i przedmiotów należy zaopatrzyć się w wytrzymałe kartony i dobrą taśmę klejącą. Kartony takie możemy nabyć bezpłatnie w marketach, wystarczy jedynie o nie zapytać. Przedmioty szklane zawijamy najpierw folią bąbelkową, w celu zabezpieczenia, ponieważ takie delikatne tworzyło jak szkło szybko może ulec zniszczeniu podczas wstrząsów i ucisków innych przedmiotów. Tak samo postępujemy ze sprzętem elektronicznym.

Meble należy zabezpieczyć bezbarwną taśmą, szczególnie mając na uwadze ich kąty i rogi, gdyż podczas wynoszenia one najbardziej mogą ucierpieć. Natomiast szuflady zabezpieczamy, aby się nie wysuwały podczas wynoszenia, a półki wyjmujemy. Jeżeli chodzi o ubrania to najlepiej posegregować je rodzajami, oznacza to, iż wkładamy bieliznę do bielizny, spodnie do spodni i bluzki do bluzek, wszystko wyraźne podpisując, abyśmy przy rozpakowywaniu nie mieli problemów ze znalezieniem czegoś.

Czas trwania przeprowadzki

Na czas trwania przeprowadzki mają wpływ takie czynniki jak piętro, na którym ma być wykonana usługa, obecność windy w budynku, wielkość przedmiotów i ich ciężar, jak również to czy jest możliwość podjazdu pod klatkę schodową.

Firmy od przeprowadzek

Dobra usługa, na wysokim poziomie zawsze wyniesie nas powyżej czterech tysięcy, nie warto sugerować się tanimi usługami, które później mogą okazać się źle zorganizowane, a nasze rzeczy pogubione, bądź zniszczone.

Jedną z firm oferującą taką usługę, jest firma Przyjazne Przeprowadzki. Działa ona na terenie Warszawy i okolic. Wycenić usługę można bezpłatnie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. Każda przeprowadzka jest wyceniania indywidualnie, zależy to od wielu czynników, które są podane powyżej. Przykładowy cennik to: podstawienie samochodu (20 złotych), wynajem samochodu z kierowcą na minimum 2 godziny (60 złotych), wynajem samochodu z dwoma pracownikami na minimum dwie godziny (80 złotych), wynajem samochodu z trzema pracownikami na minimum dwie godziny (110 złotych).

Kolejną firmą jest firma Mrówka Bagażówka. Oferuje ona wycenę swoim klientom już podczas rozmowy telefonicznej. Działa na terenie Warszawy. Gwarantuje bezpieczeństwo, dobrą organizację pracy oraz doświadczenie.  Cennik: wynajęcie samochodu z jednym pracownikiem (od 70 złotych), wynajęcie samochodu z dwoma pracownikami (od 90 złotych), wynajęcie samochodu z trzema pracownikami (od 120 złotych), wynajęcie samochodu z czterema pracownikami (od 140 złotych).

One Comment

Post Comment