Franczyza pomysłem na biznes
Biznes i finanse

Franczyza pomysłem na biznes

Biznes w postaci franczyzy jest jedną z możliwości pomysłów na własną firmę. Taka opcja może być doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zostać przedsiębiorcami, ale nie wiedzą, w jakiej branży. To również okazja aby nauczyć się działać na własny rachunek, czy też spróbować swoich sił jako początkujący przedsiębiorca. Franczyza daje ogrom możliwości, a przede wszystkim potencjał rozwoju firmy.

Na pewno trzeba mieć przygotowany kapitał początkowy oraz miejsce na lokal. Natomiast reklama, wyposażenie, logo, czy nawet gadżety firmowe są dostarczane odgórnie. To ogromna wygoda, ponieważ w tym samym czasie można zająć się obsługą klienta zamiast wprowadzać firmę na rynek. Jest to dużym ułatwieniem, ponieważ marka główna jest dobrze znana na rynku, często widnieje od dziesiątek lat. Franczyza polega na tym, że główna firma zajmuje się reklamą, marketingiem, co pozwala na to, by każdy nowo otwarty oddział przyciągał klientów już od pierwszych dni otwarcia. To daje nie tylko zyski, ale stabilność finansową i opłacone wszelkie koszty działalności. Działają już na tej zasadzie firmy kosmetyczne, obuwnicze, samochodowe, spożywcze, odzieżowe, piekarnie czy nawet pralnie. Coraz większa ilość punktów sprzedażowych powoduje, że sytuacja franczyzy jest dobra, również podczas kryzysów finansowych któregoś z oddziału.

W takiej sytuacji może on liczyć na pomoc i tym samym firma jest wyciągana z ewentualnego bankructwa. Właściciel ma fachową pomoc szkoleniową, menadżerską, prawną i podatkową, dzięki czemu doskonale może rozwijać się w swoim regionie. Wprawdzie zyski są dzielone na firmę matkę i firmę córkę, ale zazwyczaj są one tak sowite, że każdy otrzymuje dosyć pokaźne sumy za swoje działania. Nawet pracownicy oddziałów franczyzy mogą być zadowoleni, ponieważ warunki pracy są na wyższym poziomie. Franczyza jest zakładana tak samo jak każda inna firma, stąd też rozliczenia księgowe należą do właściciela. Jest to bardzo opłacalny biznes i często polecany jako pomysł na firmę, również przez znanych biznesmenów. Na temat franczyzy wypowiadają się oni pochlebnie na łamach czasopism biznesowych, w internecie, dając tym samym okazję do stworzenia własnego stanowiska pracy osobom przedsiębiorczym. Franczyza to rodzaj umowy podpisywana na określony czas, często próbny, jednak bardzo często jest ona przedłużana, ze względu na bardzo korzystne warunki współpracy.

Wszelkie innowacje, rozwój, nowe technologie są bardzo szybko wdrażane, ponieważ wpływ na to ma cała sytuacja franczyzowa danej marki. Pomysły kierowników są uwzględniane przez zarząd, dlatego możliwy jest rozwój nie tylko firmy ale i pracowników czy franczyzobiorców. Dla najlepszych są dodatkowe profity, co przekłada się na jakość pracy. Koszty początkowe sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak dosyć szybko się zwracają, jeśli franczyza dobrze prosperuje. Dbałość o towary, usługi, klienta to podstawa, a i w tym względzie są szkolenia dla menadżerów. Oferty franczyzy są ogólnodostępne w mediach biznesowych, co roku aktualizowane.

Post Comment