Najważniejsze trendy w urządzaniu wnętrz
Dom

Najważniejsze trendy w urządzaniu wnętrz

Wraz z nadchodzącymi trendami w ubiorze, makijaży czy stylizacji fryzur, nadchodzą także zmieniające się mody w aranżacji wnętrz. Z pewnością nie jesteśmy w stanie zmienić całego wystroju wnętrza co sezon, by wpasować się w obowiązujące trendy. Istnieje jednak parę sposobów na to, by odświeżyć nasze wnętrze i ożywić je za pomocą paru dodatków. Zatem jakie są najsilniejsze trendy na nadchodzący rok?

Jak w domu

Meble dla domu mają być oczywiście praktyczne i odpowiadać naszym gustom. Jednak oprócz tego liczy się także atmosfera przytulności, intymności i ciepła. Po pary latach meble minimalistyczne odchodzą na dalszy i teraz wybieramy te, które kojarzą nam się z domową atmosferą. Dlatego też najlepiej sprawdzą się te drewniane, w ciemniejszych barwach, z bardziej klimatycznym i swojskim charakterem. Zatem jak odmienić wnętrze, w którym parę lat temu zdecydowaliśmy się na nowoczesne meble na wysoki połysk? Z pewnością dodanie bardzo wiejskich elementów nie będzie się dobrze komponować z resztą. Najlepiej zatem odmienić wnętrze za pomocą kolorowych dodatków w podobnej stylistyce. Ubarwi i urozmaici to nasz dom czy mieszkanie, ale pozwoli jednak trzymać się wybranej aranżacji.

Zieleń i żółty

Ku radości pewnego grona osób, era czerni, bieli i szarości odchodzi do zapomnienia. Czy musimy zatem pozbyć się naszych mebli, np. szarej kanapy i białych szafek kuchennych? Oczywiście nie. Będą stanowić one doskonałą bazę dla różnych dodatków, dzięki którym odmienimy pomieszczenia w naszym domu. Warto zainwestować w tekstylia takie jak np. zasłony, poszewki na poduszki, pledy, obrusy w kolorach intensywnej i nasyconej zieleni a także odcieniu zimnej żółci. Są to kolory, które odświeżą wnętrze i nadadzą mu charakteru. Spośród innych bardzo modnych barw, które pojawiają się zarówno na meblach jak i dodatkach wymienia się ciemny granat w domieszką szarości a także rdzawą czerwień, której jeszcze nie widać w sklepach meblarskich, ale już zaczyna pojawia się na półkach sklepów odzieżowych.

Natura

Wszystkie te trendy mogą skłonić nas do wniosku, że górującym czynnikiem łączącym te elementy jest powrót do natury. Odchodzimy od sztucznej bieli, które przepełnia skandynawskie wnętrza i skupiamy się na tym, co kojarzy się z przyrodą. Jeśli taka modna nam odpowiada, to warto wybrać meble, które ściśle do tego nawiązują. Będą to np. wszelkie przedmioty wykonane z rattanu jak choćby fotele, stołki, koszyki i wiele innych. Są one lekkie, bardzo praktyczne i niezbyt kosztowne.

Błyszczy się

Co jeśli jednak nie jesteśmy tak wielkimi fanami powrotu do tego, co naturalne? Dla osób, które lepiej odnajdują się w stylu glamour i bardziej eleganckich wnętrzach, dobrym pomysłem na odświeżenie się użycie złotych i miedzianych dodatków. Choć kolory miedzi pojawiały się ostatnimi czasy na lampach, wieszakach i kuchennych dodatkach, to teraz idziemy o krok dalej. Kolory złota i miedzi znajdziemy także na meblach takich jak fotele, krzesła, lustra i biurka. W pewien subtelny sposób nawiązują do bogactwa pustyni i afrykańskich plemion.

Post Comment