Kilka słów o stereotypach gier
Rozrywka

Kilka słów o stereotypach gier

Na nieszczęście nadzwyczaj dużo ludzi twierdzi wciąż, że elektroniczna rozrywka są złem i to właśnie za taką pomocą młodzi ludzie popełniają przestępstwa. Jest to zdumiewająco dziwne, albowiem nasza branża gier komputerowych niezmiernie dynamicznie rozwija się (posiadamy pierwszorzędnych przedstawicieli w tej specjalizacji!), a pozostali nie powstrzymują się w wyrażaniu takich lub innych krytycznych osądów albo opinii.

Ostatnimi czasy niesłychanie dużo gracze grają w tematy postapokaliptyczne. Jakoś tak gry te podobają im się – być może dlatego, że niektóre z tytułów wydają się prorocze? Szczególnie raczej to najbardziej do nich zachęca. Może to być lekko dziwne, ale gracz lubi chodzić w odludne i zniszczone uniwersa, poszukiwać surowców, które się ostały czy też ważnych substratów, trafiać na urządzone w pewien sposób grupki oraz prowadzić dialogi z nimi, handlować. Wszystko to jest przypuszczalną przyszłością w obliczu autounicestwienia, takiej jak bezwzględny konflikt nuklearny, uderzenie kosmicznego obiektu w ziemię lub wykształcenie się nowej, groźnej i nieuleczalnej choroby.

Elektroniczna rozrywka pozwalają nam na króciutki moment wcielić się w bohatera szczególnie z takich światów i doznać jego opowieści. Zasadniczo osoby grające grają tak, że albo utożsamiają się z herosem i wybierają takie decyzje, jakie są trafne i które najpewniej wybraliby w takich światach, albo szkicują w myślach usposobienie herosa i zachowują się właściwie do jego osobowości.

W taki sposób można się bawić zwyczajnie dużo fajniej, przynajmniej w gry z gatunku RPG. W tym przypadku przygody te mogą naprawdę porwać – pewien wzór wydaje się tu odpowiedni, dlatego że przejście czterech części gry ze wszelakimi dodatkami (zainspirowało mnie to na dobre) nieomalże rok zajmuje.

Oczywiście, że rekomendujemy każdej osobie granie w gry video. Nie jest tak, jak słychać i czytamy w mediach – rozrywka przed laptopem w granicach zdrowego rozsądku jest w stanie dać nam dużo zysków. Dla młodszych może to być na przykład język angielski, ponieważ wskutek grania w tytuły są one w stanie prędzej przyuczyć się go. Znamy mnóstwo osób, które idealnie tym sposobem nauczyli się obcego języka, wskutek czego ich kolejna edukacja była dokładniejsza!

Post Comment